Naturalne powiększanie piersi a bezpieczeństwo

Narzekanie na zbyt mały biust wydaje się nie mieć końca. Niestety nie wszystkie kobiety zostały hojnie obradowe przez naturę, stąd te kompleksy. Na szczęście dostępnych jest wiele sposób powiększania biustu, wśród których popularnością cieszą się przede wszystkim metody naturalne. A to dlatego, że są bezinwazyjne. Co prawda nie przynoszą spektakularnych efektów – o biuście Pameli Anderson można więc tylko pomarzyć. Niemniej jednak ich popularność stale rośnie. Ciągle dołączają nowe zwolenniczki tych metod. Nie da się ukryć, że i kobiet sceptycznie podchodzących do naturalnego powiększania piersi jest wiele. Zastanawiają się one bowiem, czy naturalne powiększanie piersi jest całkowicie bezpieczne. Skąd te wątpliwości?

Sposoby naturalnego powiększania piersi

Powiększyć piersi w sposób całkowicie bezinwazyjny można kilkoma metodami. Wszystkie są skuteczne choć – jak już wcześniej wspomniałam – nie należy spodziewać się „cudów” – nie da się nimi powiększyć biustu o 2-3 rozmiary.

Tabletki na większy biust

Wśród sposobów naturalnego powiększania biustu warto wymienić tabletki. Na rynku dostępne są zarówno tabletki antykoncepcyjne, które są w stanie nie tylko uchronić przed ciążą, ale również powiększyć biust. Dostępne są także specjalne suplementy diety, które służą wyłącznie zwiększeniu rozmiaru piersi.

Tabletki antykoncepcyjne zawierają hormony – estrogeny i progesteron. Szczególnie ten pierwszy jest istotny, bowiem to on – w okresie dojrzewania – odpowiada za wzrost piersi. Zażywając tabletki, pobudzamy więc piersi do wzrostu. Jednocześnie trzeba pamiętać, że takie specyfiki odpowiadają za zatrzymywanie płynów ustrojowych – i stąd także efekt większych piersi.

Dużo lepszym rozwiązaniem są tabletki przeznaczone wyłącznie do powiększania biustu. Takie specyfiki zawierają w swoim składzie tzw. fitoestrogeny, czyli roślinne odpowiedniki żeńskich hormonów płciowych. Warto jednak podkreślić, że ich zażywanie nie jest związane z ingerowaniem w gospodarkę hormonalną. Jednakże właściwości fitohormonów odpowiadają za pobudzenie piersi do wzrostu.

By ujrzeć efekt stosowania takich suplementów, koniecznością jest ich regularne zażywanie. Jednocześnie należy wykazać się cierpliwością, ponieważ rezultaty nie są widoczne natychmiast. Zwykle mija kilka tygodni, gdy pojawiają się pierwsze widoczne zmiany w rozmiarze piersi. Przerwanie kuracji nie oznacza natychmiastowego powrotu do pierwotnego rozmiaru. Proces zmniejszania się biustu zachodzi znacznie wolniej niż w przypadku łykania tabletek antykoncepcyjnych.

Kremy powiększające piersi

Do naturalnych sposobów powiększania biustu zalicza się również odpowiednie kremy. Nie jest to jednak żadne serum ujędrniające. Są to kosmetyki, które – dzięki nowoczesnej formule i składnikom – odpowiadają za pobudzenie piersi do wzrostu.

W składzie takich kremów znajdują się właściwie takie same substancje, jak w tabletkach. Tzn. ich działanie jest takie samo. Skład może jednak nieco się różnić. Wszystko zależy od tego, po jakie specyfiki sięgamy. Niemniej jednak w większości przypadków są to fitoestrogeny, które pobudzają wzrost piersi. Zawarte są także substancje o działaniu pielęgnującym. Dzięki czemu poprawia się również kondycja skóry.

By kremy powiększające biust były w stanie przynieść oczekiwane rezultaty, koniecznością jest ich systematyczne stosowanie. Zaleca się ich aplikowanie kilka razy dziennie. Ważne jest wspomaganie się delikatnym masażem, ponieważ pobudza on krążenie, zwiększając jednocześnie wchłanianie dobroczynnych substancji w głębokie warstwy skóry.

Pompka na większy biust

Wśród naturalnych metod spotyka się również specjalne urządzenie. Jest nim pompka powiększająca piersi. Zasada jej działania – w najprostszym ujęciu – polega na „wyciąganiu” piersi w górę. Wiele kobiet jest zdania, że podobne efekty można uzyskać, stosując urządzenie do wyciągania brodawek.

Jak to działa? Na pierś zakłada się specjalny „klosz”, a następnie odsysa się powietrze (za pomocą gumowej „gruszki” bądź za pomocą akumulatorka). Wewnątrz dochodzi do zmiany ciśnienia w kloszu, co ma pobudzać tkanki piersi do wzrostu.

Powiększanie piersi tym sposobem może wiązać się z dyskomfortem. Nie jest to jednak żadna inwazyjna metoda pozwalają na zwiększenie rozmiaru piersi. Czy przynosi efekt? Szczerze mówiąc różnie z tym bywa.

Czy to bezpieczne?

Czy stosowanie powyższych metod powiększania piersi jest całkowicie bezpieczne? Z reguły tak. Trzeba jednak mieć świadomość, że wiele zależy od tego, po jakie specyfiki sięgamy. Jeżeli są to tabletki, należy wybierać tylko takie specyfiki, które nie zawierają szkodliwych substancji, posiadają potwierdzenie że zostały dopuszczone do obrotu. Muszą też być zażywane zgodnie z informacją dołączoną do opakowania. Podobnie jest zresztą w przypadku kremów. Warto jednocześnie pamiętać, że jeśli decydujemy się na jednoczesne stosowanie kremów i tabletek, warto wybierać specjalne zestawy. Takie preparaty posiadają substancje, które wzajemnie się uzupełniają.

Jeżeli zaś chodzi o pompki – różnie z tym bywa. Wiele zależy od tego, w jaki sposób kuracja została przeprowadzona. Jeśli nieprawidłowo – wówczas mogą pojawić się obrzęki oraz opuchlizna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *