Zadbaj o piersi latem

Pozwolę sobie zacząć od ostrzeżenia: jeżeli bierzesz (pijesz, lub połykasz pod postacią tabletek) jakieś zioła powiększające biust tudzież smarujesz się kremami z wyciągami ziołowymi uważaj na słońce, bo niektóre zioła mają działanie fotouczulające dlatego też naturalną kurację powiększającą lepiej sobie zaaplikować jesienią, kiedy to nasłonecznienie jest znacznie mniejsze, a promienie słoneczne nie tak ostre jak na późną wiosną i latem.
W miarę możliwości staraj się jednak nie rezygnować całkowicie ze słońca, a jeśli z racji kuracji ziołowych boisz się fotouczulenia połykaj przynajmniej spore ilości witaminy D3, którą z braku słońca należy w jakiś inny sposób (suplementacją) uzupełnić. Dlaczego to takie ważne?
Bo chroni piersi.

Piersi latem

Przede wszystkim zadbaj o to, żeby pomimo korzystania z promieni słonecznych nie nadużywać ich i nie wystawiać piersi na słońce niepotrzebnie. Mikrouszkodzenia skóry, do których dochodzi pod wpływem nierozsądnego opalania się sprawią, że piersi szybciej stracą jędrność, a skóra osłabiona i zniszczona przestanie je utrzymywać w najbardziej pożądanym kształcie.
To w zasadzie jedyne typowo „letnie” zalecenie odnośnie wyglądu biustu (bo możesz z powodzeniem pielęgnować go tak, jak normalnie uważając na to, co napisałam w pierwszym akapicie).
Pozostałe zalecenia, już bardziej zdrowotne i odnoszące się nie tylko do zdrowia biustu obowiązują przez cały rok.

Piersi przez cały rok

Z newslettera Poczty Zdrowia, który subskrybuję, dowiedziałam się m.in. o witaminie D3 i słońcu.
Okazuje się bowiem, że witamina ta spełnia bardzo ważną funkcję ochronną (przed mutacjami nowotworowymi!). Aby organizm był w stanie wytworzyć odpowiednią ilość tej witaminy należałoby codziennie wychodzić na słońce i eksponować na promienie słoneczne przynajmniej 3/4 ciała przez minimum 20 minut. Przyznasz, chyba że czasem to niemożliwe, dlatego też, zamiennie należy stosować suplementację witaminą D3.

Piersiom zagraża każda sztuczna ingerencja w gospodarkę hormonalną, czyli między innymi tak popularna w naszych czasach antykoncepcja i hormonalna terapia zastępcza zalecana kobietom w okresie przekwitania. Zamiast htz można z powodzeniem łagodzić objawy menopauzy fitohormonami zawartymi w roślinach (ziołach), a antykoncepcję skrócić do minimum (w ogóle nie przyjmować leków 3 lub 4 generacji) czyli nie stosować jej dłużej niż przez 10 lat w ciągu życia. Ciąży zapobiegać można również na inne, znacznie zdrowsze sposoby.

Dieta i aktywność fizyczna i to na świeżym powietrzu, a nie w hali – o tym też zapominać nie można, przy czym pod pojęciem aktywności należy rozumieć nawet najzwyklejsze w świecie spacery. Co do diety ważne jest zjadanie pokarmów o właściwościach antynowotworowych. Należą do nich głównie warzywa kapustne (kapusta, brokuły etc.), czerwone winogrona nawet pod postacią czerwonego wina ze względu na występujące w nim duże ilości resweratrolu, oraz tłuste ryby z mnóstwem kwasów omega 3, ewentualnie dobry jakościowo olej lniany.

I to właściwie wszystko, jeśli dbasz o piersi możesz je bezpiecznie powiększać naturalnymi preparatami takimi jak Breast Actives. Pamiętaj, że dbając o nie w ten sposób zadbasz też przede wszystkim o zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *