Jak działają zioła powiększające biust?

Zioła działają bardzo różnie i jest to uzależnione zarówno od tego, jakiego rodzaju substancje aktywne znajdują się w danej roślinie jak i od tego, w jakich ilościach i w jakich konfiguracjach zjadamy daną roślinę. Zioła mogą nam pomagać i mogą szkodzić, wpływają na zdrowie i nasz wygląd. Czy w związku z powyższym stosowanie ziół w ramach powiększania piersi ma jakikolwiek sens? Oczywiście.

Zioła oddziałują na organizm na tyle intensywnie, że są w stanie poprawić nawet rozmiar biustu. Co prawda nie możemy spodziewać się jakichś szczególnie spektakularnych efektów, bo o dwa czy trzy rozmiary zioła naszych piersi nie powiększą, ale z powodzeniem możemy liczyć na powiększanie piersi nawet o jeden rozmiar. W przypadku niewielkiego biuściku to naprawdę sporo, w przypadku dużych biustów oznacza to z kolei możliwość niesamowitego wręcz ujędrnienia piersi, podniesienia ich ku górze i wyraźnej poprawy kształtu. Wróćmy jednak do tematu. Jak działają zioła powiększające biust? Oddziałują przede wszystkim na hormony oraz na poziom odżywienia tkanek. Zawarte w nich składniki działają też osłonowo na tkanki, a oto co możemy osiągnąć:

Wyregulowanie poziomu estrogenów

Estrogeny są hormonami, które decydują o tym, że kobiece ciało ma taki a nie inny kształt. To one wpływają między innymi na rozmiar piersi. Popularne zioła powiększające biust zawierają sporo związków o charakterze estrogenotwórczym tj. związków będącymi prekursorami estrogenów. Większość z nich zawiera też fitoestrogeny czyli związki typowo roślinne przypominające budową i działaniem działanie żeńskich hormonów.

Poziom progesteronu

O ile estrogeny niejako kształtują piersi o tyle progesteron utrwala ich kształt, ale sam z siebie również sprawia, że biust się powiększa. Zioła powiększające biust oprócz fitoestrogenów zawierają też związki będące prekursorami progesteronu. Toteż łącząc np. działanie dwóch rodzajów ziół można zoptymalizować efekty ziołowego powiększania piersi.

Prolaktyny i hormon wzrostu

Warunkują rozwój organizmu. Zarówno prolaktyny jak i hormon wzrostu odpowiadają za rozwój całego ciała, ale bodaj najbardziej (jako suplementy) cenione są przez kulturystów. Nie musicie jednak obawiać się, że pod wpływem ziół powiększających piersi zawierających związki wywierające wpływ na poziom prolaktyn i hormonu wzrostu może dojść do nadmiernego rozrostu muskulatury – muskulaturę można rozbudować jedynie dzięki regularnym treningom, a zioła czy też raczej suplementy są w tym przypadku jedynie dodatkiem.

Jakie zioła?

Jednym z najintensywniej, a więc i najlepiej działających ziół jest kozieradka pospolita, którą bardzo ceni chińska medycyna ludowa. Roślinka ta zawiera związki, które stymulują wydzielanie większości wymienionych wyżej hormonów. Dodatkowo poleca się ja w leczeniu nadciśnienia, cukrzycy czy artretyzmu. Jeśli Chinki cierpią na niedobór mleka (w trakcie karmienia piersią) również aplikują sobie kozieradkę. Można ją kupić w sklepach zielarskich, jest jednym z podstawowych składników tabletek powiększających biust.

Wild yam i pueraria mirifica

Jedno zioło pochodzi z Meksyku, drugie z Tajlandii. Obydwa są źródłami fitoestrogenów, a wild yam jest dodatkowo źródłem substancji o nazwie diosgenin, będącej odpowiednikiem żeńskiego progesteronu. De facto substancję tę określa się właśnie mianem naturalnego progesteronu. W Meksyku wild yam wykorzystuje się w tych samych celach, w których medycyna chińska sięga po dzięgiel chiński tzn. dla łagodzenia dolegliwości okołomiesiączkowych i okołomenopauzalnych. Dodatkowo ma on właściwości przeciwzapalne. Wspomaga trawienie i łagodzi dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

Pueraria działa bardzo podobnie, ale jak podkreślają znawcy leczniczych roślin jest ona jednym z najlepszych źródeł izoflawonów (substancji o właściwościach antyrakowych), dodatkowo bardzo korzystnie wpływa też na skórę i włosy. W ziołowych preparatach powiększających piersi można też znaleźć dość kontrowersyjną roślinkę – jest nią Saw Palmetto – roślina zawierająca związki wpływające na poziom męskich hormonów. Ma ona działanie dwojakie – u mężczyzn podnosi poziom testosteronu hamując jednocześnie aktywność innych androgenów (szczególnie pochodnych testosteronu), u kobiet hamuje aktywność hormonów męskich co przyczynia się do poprawy zdrowia i wyglądu oraz działa na kobiecy organizm ochronnie.

W naszym kraju również występują rośliny i zioła powiększające biust. I one też bywają dodawane do tabletek powiększających. De facto wystarczy rozejrzeć się wokół by znaleźć je niemal wszędzie. Z drugiej strony jednak nawet z tak nieszkodliwymi czy wręcz zdrowymi ziołami nie można przesadzać, bo jak każde lekarstwo i jak każdy pokarm zioła mają to do siebie, że w nadmiarze mogą nam poważnie zaszkodzić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *