Nastolatki a naturalne powiekszanie biustu

Na zbyt małe piersi narzekają nie tylko kobiety „w kwiecie wieku”, ale również coraz młodsze dziewczęta. Coraz częściej zaczynają interesować się naturalnymi sposobami umożliwiającymi uzyskanie większych piersi. Warto się jednak zastanowić, analizując działanie poszczególnych metod, czy faktycznie takie naturalne powiekszanie biustu jest skuteczne, a co najważniejsze – bezpieczne. Warto bowiem pamiętać, że w okresie dojrzewania piersi rosną, a stosowanie – nie zawsze polecanych metod – może stać się przyczyną zaburzeń.

Polecane sposoby naturalnego powiekszania piersi u nastolatek

Młode dziewczęta, które chcą poprawić wygląd swoich piersi, powinny przede wszystkim mieć świadomość, że wielkość biustu przekłada się w dużej mierze na ich wygląd. Chodzi o to, że by mieć większe piersi, trzeba zadbać o ich jędrność. Bardzo ważne jest również to, by wybrać odpowiedni stanik, który uwydatni biust, zamiast go spłaszczać i maskować.

W pierwszej kolejności należy zadbać o jędrność biustu. Warto więc postawić na odpowiednie ćwiczenia, które wzmocnią mięśnie klatki piersiowej. Trzeba bowiem mieć świadomość, że niewykształcone mięśnie to większa podatność biustu na działanie siły grawitacji, która przyciąga piersi do dołu. To zaś oznacza, że biust samoistnie się spłaszcza, zmniejszając swoją objętość. Dlatego też koniecznością jest regularny trening tych partii mięśni. Nie oznacza to, że trzeba ćwiczyć godzinami, by uzyskać zadowalające efekty. Wystarczy ćwiczyć kilkanaście minut dziennie, by zauważyć znaczną poprawę. Jakie ćwiczenia sprawdzą się najlepiej? Warto postawić na damskie pompki (wykonując w kilku seriach kilkanaście powtórzeń). Bardzo dobre efekty przynoszą ćwiczenia z zastosowaniem elastycznej gumy bądź taśmy rozciągającej. Warto również ćwiczyć z miękką piłeczką, delikatnie zgniatając ją w dłoniach.

By optycznie powiększyć biust, co w przypadku nastolatek w okresie dojrzewania, wydaje się być jedną z najbezpieczniejszych metod, warto pamiętać o doborze odpowiedniego biustonosza. Nie chodzi tutaj tylko o to, by wybrać stanik właściwego typu (np. bardotka albo push-up), ale przede wszystkim o to, by był dobrany do wielkości piersi. Bardzo często zdarza się tak, że staniki nastolatek mają albo za duży obwód, albo za małe miseczki. Noszenie takich staników może powodować na dłużą metę deformacje piersi, z ich obwiśnięciem łącznie. Podobnie zresztą jest w przypadku biustonoszy już „znoszonych”.

Jeżeli chcemy optycznie powiększyć piersi, warto zastosować odpowiednie zabiegi pielęgnujące. Bardzo ważne jest stosować właściwych kosmetyków do biustu o działaniu modelującym. Takie preparaty doskonale nawilżają oraz natłuszczają skórę, sprawiają że staje się bardziej elastyczna i jędrna. Nie należy zapominać o dobroczynnym działaniu masażu oraz naprzemiennych natrysków raz zimną, raz letnią wodą.

Warto także mieć świadomość, że naturalne powiekszanie biustu polecane nastolatkom to również odpowiednia dieta. Co prawda nie należy liczyć na osiągnięcie zaskakujących efektów, bowiem rezultaty będą naprawdę ledwo zauważalne, ale zawsze będzie to jakiś „krok do przodu”.

Tabletki i kremy jako popularne metody naturalnego powiększania piersi – po okresie dojrzewania

Naturalne powiekszanie biustu to przede wszystkim tabletki i kremy. Są to specyfiki, które działają dzięki odpowiedniemu składowi. Stanowią one źródło cennych substancji, które stymulują piersi do wzrostu. Są to tzw. fitohormony, czyli roślinne odpowiedniki żeńskich hormonów płciowych, między innymi estrogenów, które odpowiadają za pobudzanie piersi do wzrostu – właśnie w okresie dojrzewania. Trzeba jednak mieć świadomość, że fitoestrogeny zawarte w sprawdzonych kremach i tabletkach na powiększenie piersi nie doprowadzają do zaburzeń gospodarki hormonalnej. Nie są tak „silne” jak ludzkie estrogeny, dlatego ich stosowanie jest całkowicie bezpieczne. Ponadto należy mieć świadomość, że w kremach i tabletkach, poza fitohormonami, znajdują się dodatkowe substancje (w tym cenne witaminy), które wspomagają działanie aktywnych substancji, przyczyniając się między innymi do poprawy kondycji piersi.

Producenci tabletek i kremów nie wspominają nic na temat stosowania takich specyfików przez młode dziewczęta w okresie dojrzewania. Właśnie z tego powoduj zastanawiające jest to, czy stosowanie takich preparatów jest bezpieczne, czy też raczej będzie wiązało się w poważnymi skutkami ubocznymi. Nie mogąc znaleźć odpowiedni na to pytanie, co pomogłoby rozwiać wszelkie wątpliwości, warto więc – chociaż czasowo – zrezygnować ze stosowania takich specyfików.

Po tabletki i kremy młode dziewczęta mogą sięgnąć wtedy, gdy okres pokwitania już minie. Wówczas nic nie będzie stało na przeszkodzie, by sprawdzić skuteczność dostępnych na rynku zestawów kosmetyków (np. Breast Actives) służących powiększaniu piersi. Trzeba jednak mieć świadomość, że za ich pomocą nie da się uzyskać efektów porównywalnych z rezultatami operacyjnego umieszczenia implantów.

1 komentarz

  1. kto jak kto ale nastolatki absolutnie powinny powstrzymać się od jakichkolwiek, nawet ziołowych ingerencji w organizm, ja osobiście odczekałam kilka lat zanim zrobiłam cokolwiek z biustem tzn. robię teraz używam jednych z tych tabletek, ale mam już 23 lata i wiem że teraz mogę to robić bezpiecznie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *