Chirurgiczne powiekszenie biustu: wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Jak wynika z badań ankietowych, aż trzydzieści pięć procent kobiet przeznaczyłoby wygraną w loterii pieniężnej na zabieg powiększania piersi. Powiekszenie biustu to marzenie niejednej Polski. Zanim jednak zdecydujesz się na jego spełnienie, dowiedz się więcej o operacjach powiększania piersi.

Operacyjne powiekszenie biustu to niejedyny sposób na to, by piersi stały się większe. Jest to jednak sposób najskuteczniejszy i dający najbardziej widoczne rezultaty. Dlatego tak wiele kobiet decyduje się na ingerencję chirurga w wygląd ich biustu.

Co się dzieje przed operacją?

Zanim zdecydujesz się na większe piersi, musisz udać się do chirurga plastycznego na wizytę konsultacyjną. To dobry moment, by rozwiać wszystkie wątpliwości i zadać wszystkie dręczące cię pytania dotyczące powiększania piersi. Lekarz weźmie pod uwagę Twój wiek, a także stan zdrowia. Uwaga: nie u każdej kobiety powiększenie piersi jest możliwe. Dobry chirurg plastyczny zbada też twoją motywację. Zdarza się, że pacjentki są… odsyłane do psychologa. Tak dzieje się, gdy kobieta wierzy, że większe piersi pomogą jej uratować małżeństwo lub zyskać powodzenie w życiu. Zaburzona samoocena oraz niedojrzała motywacją kwalifikują pacjentkę do terapii, nie zaś do operacyjnego powiększania piersi. Lekarz zapisze cię też na badania, jakie standardowo wykonuje się przed każdym zabiegiem chirurgicznym. Musisz wykonać przede wszystkim morfologię krwi, a także zbadać jej krzepliwość. Uwaga: nawet drobne przeziębienie wyklucza przeprowadzenie zabiegu i jego zaplanowana data musi zostać zmieniona.

Czy chirurgiczne powiększanie piersi jest bezpieczne?

O chirurgicznym powiększaniu piersi krążą różne mity. W rzeczywistości jest to jeden z bezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Dlaczego? Otóż w medycynie jest tak, że im dłużej zabieg jest wykonywany, tym jego ryzyko jest niższe. Jest wielu znakomicie wyspecjalizowanych lekarzy, a także wciąż prowadzone są prace nad udoskonaleniem metod pozwalających na powiększenie biustu. To dlatego między bajki należy włożyć opowieści o wybuchających piersiach czy o implantach, które przeciekają. Rzecz jasna, każda operacja obarczona jest pewnym ryzykiem niepowodzenia, jednak w przypadku wszczepiania implantów piersi ryzyko to jest naprawdę minimalne. Oczywiście, rośnie ono jeśli decydujesz się na zabieg kierując się wyłącznie ceną. Większość powikłać po powiększaniu piersi dotyczy kobiet, które zdecydowały się na zabieg w mało znanej klinice często w egzotycznym kraju, by zaoszczędzić. Zawsze przed zabiegiem sprawdź dyplom i uprawnienia lekarze, a także jego referencje. Pamiętaj, że niemożliwe jest utrzymanie wysokich standardów przy radykalnie niższej cenie zabiegu. Na zdrowiu nie wolno oszczędzać, nie ryzykuj!

Jakie są rodzaje operacji powiększania biustu?

Powiększenie biustu może przebiegać w różny sposób. Zabiegi dzieli się ze względu na rodzaj używanych materiałów do implantów, a także na typ cięcia. Obecnie najbardziej rozpowszechnione są implanty silikonowe. Po latach badań okazało się, że ich używanie jest jednak bezpieczniejsze niż stosowanie implantów wypełnionych solą fizjologiczną. Dziś używany silikon oraz technologia różnią się od tych stosowanych trzy dekady temu, więc nie obawiaj się. Różne mogą być też kształty implantów. Najpopularniejsze są wciąż te okrągłe, jakie często możemy obserwować u modelek pokazujących swoje wdzięki w magazynach dla Panów. Takie piersi wyglądają już na pierwszy rzut oka na sztuczne, jednak wiele kobiet chce osiągnąć właśnie ten efekt. Powoli jednak popularność zdobywają implanty anatomiczne, które przypominają naturalny wygląd piersi. Na przykład delikatnie opadają one pod swoim ciężarem. Operacje różni też rodzaj cięcia, a co za tym idzie umiejscowienia blizny. Blizna może być umiejscowiona w dole pachowym, w rowku pod piersiami, a także wokół sutków. Najlepszy rodzaj cięcia doradzi ci lekarz medycyny estetycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *