Zanim zdecydujesz się na powiekszenie biustu musisz to wiedzieć

Powiekszenie biustu to jeden z najczęściej wybieranych przez kobiety zabiegów medycyny estetycznej. Ogromne zainteresowanie budzą także preparaty i naturalne metody powiększania piersi. Zanim jednak zdecydujesz się na jeden z sposobów na większy biust, poznaj prawdę o piersiach. Uwaga: na pewno nie wiesz o nich wszystkiego!

Kobiece piersi to niestety dla wielu pan ogromne źródło kompleksów. Nie traktujemy ich więc z należytym szacunkiem i czułością, bardzo wielu rzeczy nie wiemy o własnym biuście. To dlatego powiekszenie biustu wydaje się idealnym rozwiązaniem. A przecież znacznie lepiej byłoby po prostu zaakceptować swoje ciało w jego niepowtarzalnej urodzie.

Jaki masz rozmiar biustu?

Wiele kobiet jest przekonanych, że ma malutkie piersi. Zwykle podają rozmiar 75B. Tymczasem taki rozmiar… praktycznie w ogóle nie występuje. Musiałaby to być kobieta o bardzo szerokich plecach, postawna i z praktycznie płaską klatką piersiową. W rzeczywistości stanik o tym rozmiarze najlepiej leżałby na mężczyźnie. Skąd więc ten błąd? Wiele kobiet nie ma pojęcia, jak obliczyć rozmiar biustu. Robi się to następująco. Weź nową miarkę krawiecką, która nie jest rozciągliwa. Zmierz się ściśle pod biustem, wydychając powietrze. Zapisz wynik na kartce. Teraz zmierz się w obwodzie piersi, prowadząc miarkę równolegle do talii, tak, by przechodziła przez sutki. Zmierz się na wdechu, luźno trzymaj taśmę. Zapisz wynik na kartce. Co teraz? Od pierwszego wyniku odejmujesz 3 i zaokrąglasz w dół do 5. Czyli, jeśli na kartce zanotowałaś 72 to potrzebujesz stanika o obwodzie 65. Wielkość miseczki określ natomiast, odejmując o pomiaru w biuście obliczony obwód. Może się więc okazać, że zamiast 75 C masz biust o rozmiarze 65G. Brzmi nieźle? Powiekszenie biustu nie będzie potrzebne!

Piersi żyją swoim życiem!

Każda kobieta, która poświęciłaby nieco uwagi swojemu ciału, a przede wszystkim piersiom zauważyłaby, że nie są one niezmienne. Ich wygląd, a także wielkość zmienia się w zależności od dnia cyklu miesięcznego. Zwykle kobiety zauważają, że biust staje się większy w czasie owulacji i pozostaje taki w drugiej połowie cyklu menstruacyjnego. Po miesiączce jest natomiast mniejszy. niekiedy kobieta potrzebuje więc staników o różnych rozmiarach na różne dni miesiąca. Warto też wziąć po uwagę, że w niektórych dniach cyklu miesięcznego piersi bolą. W te dni lepiej sprawdzi się miękki stanik, bez drutów i fiszbin, najlepiej z naturalnej bawełny.

Dobry stanik najlepszy na powiekszenie biustu

Wcale nie trzeba kupować stanika typu push up, by piersi wydawały się większe. Większość kobiet zauważa, że po zmianie stanika na lepiej dobrany rozmiarowo, ich piersi są uniesione, zaokrąglone i wyglądają na większe. Dodatkowo, dobrze dobrany stanik może realnie wpłynąć na wielkość i wygląd biustu! Znane są przypadki tzw. migracji piersi, gdy po zastosowaniu odpowiedniego podtrzymania biust zaczyna układać się inaczej, zmienia kształt i podnosi się. Warto wesprzeć ten proces odpowiednim kremem na powiekszenie biustu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *