Najwięksi wrogowie kobiecego biustu

Biust nie został nam dany w stałym kształcie i w konkretnej formie. Na wygląd piersi możemy wpływać i wpływamy przez całe życie. Najczęściej jest to wpływ destrukcyjny. Żyjąc tak a nie inaczej przyczyniamy się do pogorszenia wyglądu i kondycji biustu nie zdając sobie sprawy z konsekwencji, które pojawiają się najczęściej z opóźnieniem. A gdy już jest za późno tj. biust ulegnie osłabieniu i zniekształceniu musimy się naprawdę porządnie napracować, by przywrócić mu poprzedni wygląd.
Co szkodzi naszym piersiom?

Gwałtowne wahania wagi

Gwałtowne przybieranie na wadze może skończyć się (i najczęściej się kończy) powstaniem rozstępów. Skóra niezdolna do rozciągnięcia się w wystarczającym stopniu pęka pod naporem przyrastającej tkanki tłuszczowej, co obserwujemy w postaci charakterystycznych czerwonych prążków. Rozstępy na piersiach można usunąć – w tej właśnie czerwonej (zapalnej) fazie – ale będzie to wymagało ogromu pracy. Jeśli dojdzie do ich zabliźnienia się całkowita „naprawa” skóry stanie się praktycznie niemożliwa. Z białymi rozstępami w pełni skutecznie radzą sobie jedynie zabiegi np. laser. Kosmetyki mogą je jedynie zminimalizować.
Równie destrukcyjnie wpływają na piersi wszelkie drastyczne diety odchudzające. Utrata wody i gwałtowny spadek ilości tkanki tłuszczowej w biuście sprawiają, że piersi stają się obwisłe, tracą jędrność i elastyczność, opadają. Jeśli chcesz schudnąć odchudzanie zaplanuj na dłuższy okres czasu, tak by nie narażać tkanek na szok.

Ucisk

Piersi lubią ekstremów, szczególnie źle znoszą długotrwały ucisk (podobnie zresztą reagują wszystkie inne tkanki w naszym organizmie. Stały ucisk, zły poziom dotlenienia i odżywienia tkanek mogą skutkować nie tylko pogorszeniem wyglądu piersi ale i powstawaniem torbieli. Kluczową rolę odgrywa w tym przypadku dobór takiego biustonosza, który zapewniając piersiom odpowiedni poziom luzu i wygodę będzie je jednocześnie dobrze podtrzymywał.

Siła ciążenia

Wbrew pozorom piersi wcale nie ulegają wzmocnieniu wtedy, gdy chodzimy bez biustonosza. Wprost przeciwnie – siła ciążenia wpływa na ich wygląd bardzo destrukcyjnie. Stronienie od noszenia stanika to najprostsza droga do dorobienia się obwisłych i nieładnych piersi. Biustonosz to mimo wszystko podstawa ich kondycji i ładnego wyglądu biustu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *