Impuls chwili, czyli tekst o powiększaniu biustu napisany pod wpływem emocji

Dyskusja na temat sensowności powiększania biustu trwa. Argumentem koronnym przeciw temu są zagrożenia powikłaniami po operacji wszczepiania implantów. Co jakiś czas pada pytanie o to, jak daleko należy się posuwać w upiększaniu swojego ciała. Nie wiem. Na to pytanie nie ma chyba dobrej odpowiedzi. Rzecz oczywiście nie w nakładzie finansowym, bo pieniądze rzecz nabyta, lecz w ryzykowaniu swoim zdrowiem. Warto ryzykować, a jeśli tak to na ile?


Przyznam, że piszę ten artykuł lekko wzburzony, dlatego pozwolę sobie na daleko idącą szczerość. O przyczynie mojego wzburzenia za chwilę. Już nieraz wypowiadałem się na temat powiększania piersi z męskiego punktu widzenia. W skrócie wygląda to tak. Wielkość piersi nie jest warunkiem absolutnym urody. Musi współgrać z całą figurą. Gdy widzę wychudzoną modelkę na granicy anoreksji z wielkim silikonowym biustem, to bynajmniej mnie to nie zachwyca. Czy to rzeczywiście jest poprawa urody? Wątpię. No i kwestia zdrowia. Zdrowa kobieta to piękna kobieta. Prosta wypadkowa. Każde działanie rujnujące zdrowie niszczy też urodę. Rzecz wydaje się oczywista, a tym czasem wszyscy zachowują się jakby było wręcz odwrotnie.

Przejdę od razu dalej, bo jak wspomniałem jestem wzburzony i nie stać mnie w tym tekście na delikatne wprowadzanie Czytelników i Czytelniczek w temat. Jako alternatywa dla silikonowych implantów pojawiły się na rynku preparaty naturalnie powiększające biust. Ujmując rzecz w największym uproszczeniu, regulują gospodarkę hormonalną, poprawiają nieco zdrowie kobiety i biust rośnie jeszcze o jakieś mniej więcej dwa numery. Fajnie?

Jak dotąd nie stwierdzono jakichkolwiek powikłań po zażywaniu tabletek powiększających biust. Nie było wypadków zachorowań związanych z tymi preparatami. Tego nie można powiedzieć o implantach i bezpieczeństwie samych zabiegów. Ciągle słyszymy o powikłaniach, a nawet o śmierci po operacji. Właśnie przed chwilą przeczytałem o kolejnym takim wypadku. Tzw. Sexy Cora – niemiecka gwiazdka porno, umarła na skutek wszczepiania implantów. Właśnie to mnie wzburzyło i skłoniło do napisania tego tekstu. Impuls chwili.

Nie chcę niedomówień. Kobiety nie znam. Filmów tego typu nie oglądam. W sumie jest mi całkiem obojętna. Jednak zważcie, że na jej miejscu mogła znaleźć się inna bliska Wam kobieta.

Chodzi mi o to, że poprawność polityczna wymaga byśmy pisali o różnych możliwościach powiększania biustu. Przestawiali alternatywne metody. Tylko dlaczego coś tak niebezpiecznego ma stać na równi ze zdrowymi sposobami na powiększanie piersi? Każda operacja jest zagrożeniem dla życia. Ma rację bytu tylko wtedy, gdy nie można ratować życia lub zdrowia innymi metodami.

Skoro zaś można bezpiecznie powiększyć biust, to po co ryzykować? Wybaczcie mi mój dzisiejszy brak politycznej poprawności, gdy się uspokoję przyjmę pokornie każdą krytykę. Jednak zdrowie powinno być jedną z najważniejszych wartości i tego się trzymajmy. Ono także warunkuje urodę. Nie chodzi więc o to czy powiększać czy nie powiększać piersi? Ważna jest także kwestia – jak powiększać.

2 komentarze

  1. nie chce sie tu rozpisywac ale piszesz, ze „Ujmując rzecz w największym uproszczeniu, regulują gospodarkę hormonalną, poprawiają nieco zdrowie kobiety i biust rośnie jeszcze o jakieś mniej więcej dwa numery. Fajnie?”- w tej kwesi sie z Toba nie zgodze.Poniewaz wlasnie przez hormony jest b duzo vchorob..taki najprostszy a najbardziej traz dotykajacy kobiety jest rak piersi..na pierwszej wizycie u onkologa wiesz co mi sie lekarz zapytal?czy biore czy bralam hormony,oczywiscie po urodzeniu synka( 2,5roku) chcialam sobie poprawic kondycje moich piersi…ale jakim niestety kosztem:(..gdybym wiedzial ze tak to sie wszystk moze skonczyc nigdy nie siegnelabym po hormony.odradzam wszyskim…

    1. Chyba się nie zrozumieliśmy. Nie napisałem nic o lekach hormonalnych. Każdy lek hormonalny zaburza gospodarkę hormonalną, co może wywołać szereg chorób, Choćby takich, o jakich piszesz. Ja również odradzam przyjmowanie jakichkolwiek tabletek hormonalnych, chyba że w przypadku poważnych chorób, w których te leki są konieczne.
      Natomiast tabletki i preparaty o jakich piszę nie są lekami hormonalnymi! Zawarte w nich substancje ziołowe regulują gospodarkę hormonalną, a nie wprowadzają hormony z zewnątrz. To zupełnie inne rzeczy. Regulacja gospodarki hormonalnej jest warunkiem zdrowia i może w naturalny sposób powiększyć piersi. Jeśli ktoś nie widzi różnicy między naturalnymi hormonami produkowanymi przez organizm, a syntetycznymi, to nie wiem jak mam to jeszcze wyjaśniać.
      Nie wiem, jaki tabletki brałaś, ale na pewno nie o takie tu chodzi. Zresztą z tego co wiem leki hormonalne są dostępne tylko na receptę. Więc chyba nie były kupione legalnie? Takich rzeczy legalnie na powiększenie biustu się nie sprzedaje w naszym kraju. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *