Zioła powiększające biust

Naturalne preparaty powiększające biust wcale nie są współczesnym wynalazkiem. I choć podchodzimy do nich z pewną rezerwą, co jest zupełnie normalne, bo w związku z rozwojem medycyny straciliśmy zaufanie do naturalnych metod poprawiania wyglądu i leczenia różnych dolegliwości, warto zwrócić na nie uwagę choćby dlatego, że w wielu przypadkach działają. Zioła i ziołowe preparaty powiększające biust są doskonałą alternatywą dla zabiegów chirurgicznych – pod warunkiem wszakże, że nie spodziewamy się, iż tym sposobem powiększymy biust o kilka rozmiarów. Powiększenie jest możliwe, ale nie więcej niż o jeden do maksimum dwóch rozmiarów. Wszystko zależy od indywidualnych reakcji organizmu każdej z pań.

Większy biust dzięki ziołom – jak to możliwe?

Ano tak, że zioła powiększające biust wpływają na gospodarkę hormonalną, a piersi rosną przecież pod wpływem hormonów. Najważniejsze są żeńskie hormony płciowe, ale nie bez znaczenia jest też wpływ innych hormonów. Oto one – hormony odpowiedzialne za rozmiar (a w rzeczywistości za rozwój i kształtowanie się) biustu.

Estrogeny

Estrogeny to grupa trzech hormonów. Odpowiadają one między innymi za rozwój piersi. To pod ich wpływem kształtuje się ten tak ważny organ płciowy. Zwiększenie poziomu estrogenów jest więc jak najbardziej wskazane. Podobnie do ziół o działaniu estrogenotwórczym (kozieradka czy ignam) działają hormonalne tabletki antykoncepcyjne – pod ich wpływem, co potwierdza wiele kobiet, biust również się powiększa.

Progesteron

Wraz ze wzrostem poziomu progesteronu (również typowo kobiecego hormonu) powiększają się i piersi co łatwo zaobserwować wnikliwie przyglądając się przebiegowi cyklu miesięcznego. Wymieniona wyżej kozieradka działa również progesteronotwórczo, ale to jeszcze nie wszystko.

Prolaktyny i hormon wzrostu

Wpływają na powiększenie piersi i generalnie na rozwój. Hormon wzrostu wytwarzany jest przez każdy organizm – i kobiecy i męski. Kozieradka, a jakże, pobudza produkcję prolaktyn i wykazuje jednocześnie działanie anaboliczne, przez co wykorzystywana jest też w specjalnej suplementacji kulturystycznej. Stosując suplementację kozieradką nie musimy jednak obawiać się nadmiernych przyrostów mięśni – jest to możliwe jedynie w połączeniu z odpowiednio intensywnym treningiem.
Jak działa kozieradka i jakie inne zioła działają na biust powiększająco?

Kozieradka pospolita

Znana i stosowana głównie w chińskiej medycynie ludowej. Jak już zaznaczyłam oddziałuje ona na większość hormonów, których aktywność niezbędna jest do rozwoju (powiększenia) tkanek w kobiecym organizmie. Oprócz właściwości opisanych powyżej kozieradka jest też polecana w leczeniu przeziębień, nadciśnienia, cukrzycy, anemii, a nawet artretyzmu. W Chinach od lat stosuje się ją w celu zwiększenia produkcji mleka przez organizm kobiety karmiącej piersią. Kozieradkę można kupić w sklepach zielarskich, jest też jednym z najczęściej występujących składników w preparatach powiększających biust (pojawia się zarówno w tabletkach jak i w kremach).

Wild yam (dziki pochrzyn)

Roślina ta cieszy się ogromną popularnością w Meksyku. Jest naturalnym źródłem fitoestrogenów i diosgeninu (nazywanego naturalnym progesteronem. W naturalnej meksykańskiej medycynie Wild yam wykorzystywany jest w leczeniu dolegliwości kobiecych i łagodzeniu objawów menopauzy, oraz, dodatkowo, jako leka na problemy z trawieniem, cholesterolem czy stanami zapalnymi.

Pueraria Mirifica

To zioło pochodzi z kolei z Tajlandii. Jest również źródłem fitoestrogenów. Stosowana była (i jest) głównie w celu łagodzenia dolegliwości menopauzalnych. Dodatkową zaletą puerarii jest fakt, iż doskonale wpływa ona na włosy i skórę. Pueraria jest też źródłem izoflawonów – substancji roślinnych wykorzystywanych w leczeniu przerostu gruczołu krokowego (prostaty) a nawet nowotworów piersi u kobiet.

Saw Palmetto

Saw Palmetto czyli palma sabałowa jest również lekiem o działaniu antyandrogenowym (tj. blokuje działanie niekorzystnie wpływających na zdrowie pochodnych hormonów męskich, a konkretnie DHT odpowiedzialnego między innymi za przerost prostaty i łysienie). Wykazuje też lekkie działanie anaboliczne, jest więc stymulatorem wzrostu tkanek, między innymi w obrębie kobiecych piersi. Saw palmetto pochodzi z Ameryki Północnej, gdzie jest też cenionym afrodyzjakiem.

Ziele Damiana

Działa nieco podobnie, wykorzystywane było głównie w medycynie naturalnej Majów. Ziele Damiana ma nieoceniony (korzystny) wpływ nie tylko na piersi, ale i kobiece libido.

Stosowanie ziół

Pamiętajmy, że niektóre zioła nie powinny być łączone z lekami. Jeśli przyjmujecie jakieś leki upewnijcie się (pytając lekarza lub farmaceutę) czy jednocześnie możecie przyjmować preparaty powiększające biust tworzone na bazie ziół. Skład tych preparatów, przed zakupem, warto więc poznać!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *