Jak optycznie zmniejszyć biust?

Ze zmniejszaniem biustu jest taki sam problem jak z powiększaniem, co więcej – metody naturalne raczej nam biustu nie pomniejszą, ale możemy zmniejszyć go optycznie odpowiednio dobranym strojem.

Oto co należy robić:

  • Tak samo jak w przypadku zbyt małego biustu należy dobrać odpowiedni biustonosz. Biustonosz idealnie dobrany dopasowany jest do obwodu klatki piersiowej, a jego miseczki są na tyle duże, że biust się z nich nie wylewa. Obecnie na rynku dostępne są nawet specjalne modele biustonoszy dla osób, które chcą zmniejszyć biust (optycznie). Możliwa jest redukcja nawet o dwa rozmiary. Wystarczy wybrać tzw. minimizer.
  • Zakładając bluzki z dużym, głębokim dekoltem (bez przesady oczywiście), w ten sposób wydłużymy szyję i wyeksponujemy ją zamiast biustu. Biust nie powinien się z takiego dekoltu wylewać.
  • Dobrym rozwiązaniem jest wybieranie bluzek z dekoltami w serek. Dzięki nim, jeśli do tego na bluzce będzie wzorek, zmniejszysz optycznie biust i to całkiem sporo. Do dekoltu dodaj subtelny łańcuszek z przywieszkami (podłużnymi), dzięki niemu wizualnie zmniejszysz tę newralgiczną, zbyt dużą część ciała.
  • Koperty przede wszystkim – tj. bluzki i sukienki szyte w charakterystyczną kopertę, która podkreśla talię odwracając uwagę od biustu. Bez obaw – biust w nich nie znika, jest jedynie delikatnie zaznaczony.
  • Unikaj bardzo obcisłych bluzek, bo będziesz wyglądać karykaturalnie, unikaj też bluzek połyskliwych – zrezygnuj z nich na rzecz matowych.
  • Eksperymentuj z kolorami, w ten sposób szybko wypracujesz swój styl ubioru i nauczysz się kolorystycznej korekty. Stosowanie kilku kolorów czyni prawdziwe cuda.
  • Pamiętaj o tym, żeby się nie garbić, bo w ten sposób zniekształcasz biust, który przy garbieniu się (pozornym chowaniu go między ramionami) może nawet wydać się większy niż w rzeczywistości.
  • Nie zapominaj też o dodatkach – szale, długie wisiorki są niezastąpione.

To, że chcesz zmniejszyć biust nie znaczy, że możesz go zaniedbać. Wprost przeciwnie – pielęgnacja wskazana jest w każdym przypadku. Dbaj o skórę, nawilżaj  ją i ujędrniaj. Jędrne piersi, nawet ciut za duże, są piękne. Więcej wskazówek na temat pielęgnacji biustu znajdziesz na stronie Porady i ciekawostki – wszystko o zdrowiu i urodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *