Co wybrać na powiększenie biustu: tabletki czy implanty?

Zmiany w wyglądzie modelek

O wielkości kobiecych piersi można pisać wiele i z bardzo odmiennych punktów widzenia. Można poddawać psychologicznej analizie mężczyzn, którzy wolą kobiety z dużymi lub małymi piersiami. Możemy zastanawiać się, czy obecnie duży biust nie stał się kulturowym fetyszem. Sytuacja zmieniała się powoli w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Niegdyś, a czasem nawet jeszcze teraz, modelki przypominały figurą bardziej chłopców niż kobiety.

Dawało to asumpt do podejrzeń, iż większość kreatorów mody ma skłonności homoseksualne, by nie posunąć się nawet dalej w podejrzeniach. Sporo dziewcząt popadało na skutek popularności takiej sylwetki w anoreksję lub bulimię. Piękne piersi zawsze cieszyły się zainteresowaniem mężczyzn, ale teraz musiała nastąpić szczególnie silna reakcja na ów sztuczny i nienaturalny ideał kobiety lansowany przez świat mody. Nagle nadszedł czas dużych piersi. Popularność zyskały implanty i kuracje hormonalne, by wreszcie zastosować na powiększenie biustu tabletki. Można też zauważyć, że współczesne modelki znowu… zaczynają przypominać kobiety!

W starciu z implantami

Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że wypromowane kilka lat temu na powiększenie biustu tabletki stały się spełnieniem marzeń zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Nim jednak do tego doszło, wielkie pieniądze zbierały głównie kliniki chirurgii plastycznej. Trudno powiedzieć, że implanty były bardzo popularne. Zależy co rozumiemy pod pojęciem popularności. Na zabiegi powiększania piersi decydowały się aktorki i gwiazdy popularnych nurtów muzycznych. Większość kobiet nie mogła sobie pozwolić na taki zabieg, chyba że długo oszczędzała.

Czy możemy więc uznać, że skoro na powiększenie biustu tabletki także działają, to ich głównym atutem jest cena? Wszak są o wiele tańsze niż zabieg chirurgicznego wszczepienia implantów. I tak i nie. Rzecz jest bardziej skomplikowana. Nie tylko cena ma w tym wypadku znaczenie. Szybko okazało się, że implanty nie są obojętne dla zdrowia. Doprowadziło to wielkiej afery w USA i na jakiś czas znacznie zmniejszyło liczbę klientek oraz dochody klinik. Nie trwało to jednak długo. Kobity wolały często zadbać o urodę bardziej niż o zdrowie. Postarano się ulepszyć technologię, nieco zmodyfikowano materiały i znowu nadszedł bum na implanty. Pojawiające się tym czasie nieśmiało na rynku owe pierwsze na powiększenie biustu tabletki nie spotkały się wówczas z dużym zainteresowaniem.

Wielkie gwiazdy mające niebagatelny wpływ na kreowanie trendów mody, a nawet wybór zabiegów przez przeciętne kobiety, gdy były pytane o to, czy stosują na powiększenie biustu tabletki, jedynie wzruszały ramionami. Przy okazji prezentowały wdzięcznie część biustu, nierzadko efekt pracy chirurga. Niektóre dodawały, że to metoda dla ubogich. Nie przynosi dobrych efektów. Na pewno nie trzeba dodawać, że same nigdy nie sprawdzały, jak działają na powiększenie biustu tabletki. Do dobrego tonu należało korzystanie z chirurgii plastycznej.

Minęło trochę czasu i okazało się, że do głosu doszła natura. Mężczyźni pragnęli, by kobiety miały duże piersi, ale nie chcieli, aby były to piersi sztuczne! Teraz zaczął się odwrót od oficjalnych oświadczeń na temat korzystania z usług klinik chirurgii plastycznej. Robiono to nadal, ale starano się rzecz utrzymywać w tajemnicy. Te same gwiazdy teraz oświadczały w wywiadach, że ich piersi są całkowicie naturalne. Nie wszystkie, rzecz jasna, mówiły prawdę.

Wszystko mogło sią tak skończyć, a kobiety nadal wybierałyby kliniki, gdyby nie kolejny bum. Nagle okazało się, że niektóre aktorki stosują na powiększanie biustu tabletki. Oczywiście same się do tego nie przyznawały, ale sprawę wykryli co bardziej wścibscy dziennikarze i trudno było rzecz nadal ukrywać. Teraz zwrócono uwagę na tego typu preparaty. Okazało się tabletki na powiększanie biustu całkiem dobrze działają. Nie trzeba operacji, nie ma blizn. Nie ma też wszystkich innych powikłań zdrowotnych. Co więcej, ta metoda nie wymaga od przeciętnej kobiety miesięcy oszczędzania. Na tabletki może sobie pozwolić niemal każda z pań, nawet przy niskich zarobkach.

Czy chodzi o hormony?

Sporo kobiet mimo wszystko odczuwa opory przed wykorzystaniem tego typu preparatów. Czy stosowane na powiększenie biustu tabletki nie zawierają przypadkiem hormonów? Ich obawy są o tyle zrozumiale, że niewątpliwie kuracja hormonalna powinna się odbywać pod ścisłym nadzorem lekarza. Z racji skutków ubocznych, nie powinno się ich stosować jedynie do poprawy urody. Są potrzebne w leczeniu niektórych poważnych chorób.

Jednak wszystkie wątpiące panie mogą się uspokoić. Sprzedawane na powiększenie biustu tabletki nie zawierają hormonów, a jedynie naturalne składniki roślinne i minerały. Ich rola sprowadza się do regulacji gospodarki hormonalnej i pobudzenia organizmu do wytwarzania większej ilości własnych hormonów żeńskich. Można więc stwierdzić, że działają ogólnie pozytywnie na stan zdrowia. Na pewno na efekty trzeba czekać dłużej niż w przypadku operacji, ale ze względu na zdrowie i cenę, warto poczekać te kilka dodatkowych miesięcy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *