Powiększanie piersi kwasem hialuronowym – to musisz wiedzieć

Masz w planach powiększanie piersi za pomocą kwasu hialuronowego? Przeczytaj ten artykuł. Dzięki niemu poznasz wszystkie niezbędne informacje, które są niezbędne.

Czym jest kwas hialuronowy?

Warto wiedzieć na początek, czym jest substancja, którą wypełniane są kobiece piersi. Kwas hialuronowy jest to polisacharyd, który występuje w sposób naturalny w ludzkim ciele. Jest to związek, który posiada właściwość wiązania wody w skórze. Dwieście pięćdziesiąt cząsteczek wody jest w stanie związać tylko jedna cząsteczka kwasu hialuronowego. W ludzkim ciele wchodzi w skład macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. Młoda skóra kwasu hialuronowego ma pod dostatkiem, dzięki czemu mamy gwarancję, że nasza skóra pozbawiona jest zmarszczek i jest elastyczna. Jednak z wiekiem kwasu hialuronowego zaczyna brakować. Jaki jest efekt – wszyscy wiemy – skóra starzeje się i staje się wiotka.

Żele na bazie kwasu hialuronowego mają zastosowanie do wypełnianie ubytków w tkankach. Służą ponadto w kosmetyce do wypełniania zmarszczek, powiększania ust oraz piersi.  Jednak w związku z tym, że kwas hialuronowy stopniowo wchłania się do organizmu, implanty na bazie żeli hialuronowych są nietrwałe. W rezultacie zabieg z użyciem należy powtarzać co jakiś czas.

Przed powiększaniem piersi za pomocą kwasu

Gdy zdecydowałyśmy się na powiększanie piersi kwasem hialuronowym, pierwszym krokiem jest wizyta w salonie chirurgii estetycznej. Lekarz zleci wykonanie kilku niezbędnych badań. Konieczne będzie usg piersi, badania krwi: morfologia z rozmazem, czas APTT (czas częściowej tromboplastyny po aktywacji) + inr (wskaźnik krzepliwości krwi). Z kompletem badań należy ponownie złożyć wizytę chirurgowi. Gdy nie będzie przeciwwskazań, wyznaczony zostanie termin zabiegu.

Jak wygląda powiększanie piersi kwasem hialuronowym?

Zabieg powiększania piersi kwasem hialuronowym nie jest zabiegiem zbyt inwazyjnym. Czas jego trwania szacunkowo wynosi około czterdzieści minut.

Powiększanie piersi kwasem wykonuje się w znieczuleniu miejscowym połączonym z sedacją. Nie jest konieczne zatem znieczuleniem pełne (czyli narkoza).

Po dokładnym i szczegółowym zaplanowaniu „operacji”, w tym dokonaniu odpowiednich pomiarów, chirurg wykonuje nacięcia niewielkich rozmiarów. Dzięki nim zostanie wprowadzona plastikowa rureczka (kaniula). Za jej pomocą kwas hialuronowy zostanie wprowadzony w gruczoł piersiowy oraz pod mięsień piersiowy. Jednorazowo w jedną pierś można wprowadzić do 150 mililitrów kwasu hialuronowego. Ograniczenia te spowodowane są rozmiarem biustu. Bywa również tak, że w przypadku asymetrii piersi, w jedną z nich wprowadza się odpowiednio mniej i więcej preparatu.

Po wstrzyknięciu kwasu zakładane są opatrunki, a w razie potrzeby wykonywane są szwy. Cał0ść trwa około czterdziestu minut.

Jak postępować po zabiegu?

W związku z tym, że powiększanie piersi kwasem hialuronowym nie jest zbyt inwazyjnym zabiegiem, pacjentki najczęściej niemal natychmiast po „operacji” wracają do domu. Przez kilka dni nie jest wskazane sypianie na brzuchu ani też zbytnie forsowanie się (chodzi o wysiłek fizyczny).

By nie zaprzepaścić efektów zabiegu warto nosić elastyczny biustonosz typu sportowego przez około czternaście dni.

W zależności od kliniki, zalecane są kontrole. Pierwsza odbywa się najczęściej w ciągu siedmiu dni. Lekarz bada piersi oraz – gdy zachodzi taka konieczność – usuwa szwy.

Warto również wiedzieć, że do znieczulenia – premedykacji podawany jest silny lek przeciwbólowy. Z tego też powodu przez pierwszych osiem godzin nie należy prowadzić samochodu ani też wykonywać czynności, które mogłyby zagrażać naszemu życiu.

Korzyści ze stosowania kwasu do powiększania biustu

Największą zaletą powiększania piersi za pomocą kwasu hialuronowego jest fakt, że jest to zabieg nie wymagający skalpela – przynajmniej w takim stopniu jak ma to miejsce w przypadku operacji. Jest więc mało inwazyjny, a więc kobieta bardzo szybko powraca do sprawności i aktywności zawodowej.

Kolejną zaletą jest jego całkowite bezpieczeństwo. Znieczulenie miejscowe nie niesie ze sobą takiego ryzyka jak podawana w przypadku operacji narkoza.

Minusy kwasu hialuronowego

Efekty powiększania piersi kwasem hialuronowym nie utrzymują się tak długo, jak w przypadku wszczepienia implantów. Rezultaty utrzymują się około dwa lata. Na szczęście zabieg można powtarzać kilkakrotnie – bez jakiejkolwiek obawy o zagrożenia spowodowane kwasem. Takowych bowiem nie ma. Jest to substancja całkowicie bezpieczna dla zdrowia i życia.

Innym minusem jest to, iż nie wszystkie kobiety osiągną rozmiar biustu, o jakim marzą. Ilość preparatu dobiera się bowiem w zależności od wielkości klatki piersiowej oraz jej budowy, a także od pierwotnego stanu biustu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *